Automatyka i elektryka usługi


Tworzenie modernizacja i serwis automatyki do linii produkcyjnych.

- Pomagamy zaprojektować maszynę lub linię produkcyjną przy współpracy z inwestorem i działem mechanicznym.

- Wykonujemy wszystkie podłączenia elektryczne

- Podłączamy czujniki i elementy wykonawcze.

-Programujemy sterowniki i panele operatorskie.

- Diagnozujemy i pomagamy naprawiać problemy na liniach produkcyjnych. 

- Zmieniamy programy w sterownikach tak aby dopasować produkcję do nowych potrzeb.

- W razie braku możliwości zmiany istniejącego programu podejmujemy się napisania nowego i dopasowania się do istniejącego sprzętu.

Jesteśmy bardzo elastyczni i zgodnie z naszym motto "Wszystko się da zrobić"


Tworzenie projektów elektrycznych i AKPiA

W ramach tworzenia projektów elektrycznych i AKPiA  wykonujemy:

- projekt automatyki;
- projekt elektryczny (schematy elektryczne);
- projekt zabudowy/przebudowy istniejącej szaf sterowniczych;

- wykaz elementów zakupowych związanych z projektem elektrycznym (aparatura łączeniowa, obudowy, pulpit, sterownik itp.);


- plan ułożenia kabli i koryt oraz montażu skrzynek sterowniczych;
- kontrola wykonanego montażu elektrycznego (połączenia i montaż aparatury);
- pomiary instalacji wraz z protokołem z pomiarów;

Układanie kabli i tras kablowych

Planujemy i układamy trasy kablowe.

Układamy Kable i przewody.

Opisujemy kable i przygotowujemy do podłączenia.


Montaż rozdzielni i szaf sterowniczych

Dokonujemy profesjonalnego montażu szaf sterowniczych, używamy wysoko jakościowych elementów. Każdy przewód jest opisany zgodnie z projektem.

Po dokonaniu montażu niezależny zespół dokonuje kontroli zgodności z projektem.

Dzięki temu jesteśmy pewni dobrze wykonanej pracy.


NASZE REALIZACJE

Poniżej kilka z naszych realizacji. Niestety nie wszystkie były udokumentowane albo dokumentacja zagubiła się ...


System sterowania Dmuchawami napowietrzającymi SUSZEC

System napowietrzania osadu umiejscowiony w oczyszczalni ścieków  w Suszcu.
Zaprojektowany i wykonany został tak aby był niezawodny. Dzięki użyciu falowników z zapasem mocy i montażu ich w sposób pozwalający na wychłodzenie elementów wykonawczych system potrafi pracować w wysokich temperaturach. Szafę sterowniczą wyposażono w system chłodzenia powietrzem zewnętrznym.
Sterownik Horner ma zaimplementowany regulator skokowy pracujący w kilku możliwych trybach pracy, daje to elastyczność wyboru. (tryb pracy ciągłej niezależnej i na dwie dmuchawy, tryb pracy symultanicznej również niezależnej i na dwie dmuchawy)

System zaprojektowano w taki sposób aby nawet pozbawiony sterowania spełniał swe zadanie. Istnieje możliwość wyboru pracy RĘCZNEJ i AUTOMATYCZNEJ w trybie ręcznym system może pracować całkowicie bez sterownika. W tym trybie oczywiście można wybrać prędkość pracy każdej z dmuchaw ale nie ma możliwości regulacji (brak sterownika)

Dodatkowo system został również zabezpieczony przed uszkodzeniem falowników ponieważ w trybie ręcznym można wybrać tryb pracy Z Falownikiem i Z sieci. W tym drugim Dmuchawy mogą pracować bez Falowników wtedy jednak pracują ze stałą prędkością i nie da się jej zmienić.

Dzięki zastosowaniu sondy REDOX system potrafi się szybko znaleźć nawet w sytuacji kiedy przez nieokreślony czas był WYŁĄCZONY.  
Reasumując jest to niezawodny i sprawny system kontrolujący napowietrzenie osadu .....


AEROTHERM

AREOTHERM jest częścią systemu technologi tlenowo-beztlenowej stabilizacji osadu jest to nowoczesna metoda stosowana z powodzeniem w wielu krajach. W Polsce należy jednak do wyjątków.
W procesie dwustopniowej fermentacji osad w pierwszym stopniu poddawany jest krótkotrwałej tlenowej stabilizacji w temp. 56 – 60 st.C. Zastosowanie tak wysokich temperatur pozwala na pełną higienizację osadu.  W drugim stopni następuje beztlenowa mezofilna fermentacja osadu, w wyniku której pozyskiwany jest biogaz, wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Zainstalowany system znajduje się w oczyszczalni ścieków Karkoszka II należącej do PWiK Wodzisław Śląski.

System był wykonywany przy współpracy z firmą ČKV Praha s.r.o.


"KAPTURNIK"

Maszyna ta służy do malowania elementów plastikowych np. kapturów do zniczy. Zmontowana przy współpracy z firmą FENIX oparta na sterowniku mitsubishi FX3U.

Była dosyć skomplikowana;

Dwie niezależna od siebie linie malujące składające się z :

- Łańcuchowego taśmociągu sterowanego falownikiem dzięki czemu można było regulować prędkość przesuwu taśmy.

- Dwu pistoletów malujących obracanych silnikiem krokowym. (tu oczywiście też dało się regulować prędkość obrotów  i czas otwarcie zaworu malującego oraz moment początku malowania)

- Suszarni gdzie zadana temperatura była utrzymywana dzięki cyfrowej regulacji(elementem wykonawczym były grzałki i wentylatory sterowanie przekaźnikami półprzewodnikowymi SSR )

-Pneumatycznego ramienia robota rozładowującego 


"WAM 4"

WAM 4

WAM 4 razem z jego nowszą wersją WAM 6 są to 4 i 6 głowicowe automaty służące do malowania zniczy od środka. Dzięki automatyzacji procesu i dobraniu specjalistycznych elementów zwiększa się prędkość malowania i zmiejszają koszta wydawane na farby.

Pełna parametryzacja maszyny pozwala ustawić ją dla wielu rodzajów zniczy.

Można zmieniać prędkość taśmy szybkość malowania prędkość przesuwania głowic malujących oraz temperaturą schnięcia.

Głowice sparowane są po dwie tak więc można malować na WAM 4 dwa różne rodzaje zniczy na raz a na WAM 6 trzy.

Cała mechanika i projekt maszyny została stworzona przez firmę FENIX


"OBCINAK"

Ponownie ze współpracą z firmą FENIX powstała maszynka do obcinania oparta o sterownik LOGO Siemensa, dwa silniki krokowe i pneumatyczne ostrze :).


UTEST

UTEST - Układ opracowany na potrzebę szpitala i teatru. Ma na celu przy zasilaniu awaryjnym odłączyć obwody mniej potrzebne aby zasilanie krytycznych elementów pozostało pewne.

- Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w instalacjach, w których istnieje niebezpieczeństwo przekroczenia dostępnej mocy.

- Urządzenie poprzez ciągłą kontrolę prądu pobieranego jest w stanie wykryć niebezpieczne zbliżenie się do wartości granicznej dostępnej mocy i w  razie potrzeby odłączyć część urządzeń z obwodów zasilania tak, aby  najważniejsze z nich pozostały zasilone.

- Do urządzenia UTEST można podłączyć dwa niezależne czujniki poboru prądu i dwa niezależne styczniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zabezpieczyć dwa niezależne obwody lub wprowadzić kolejny stopień kontroli w jednej instalacji.



I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.